Week 10 high school football schedule

THURSDAY, NOV. 14

NVL
Crosby at Ansonia, 6:00 p.m.

FRIDAY, NOV. 15

CCC
E.Catholic at Berlin, 6:00 p.m.
Bulkeley at Maloney, 6:30 p.m.
New Britain at Newington, 6:30 p.m.
Rocky Hill at Rockville, 6:30 p.m.
Weaver at Tolland, 6:30 p.m.
Fermi at Brist.Cent., 7:00 p.m.
Glastonbury at Windsor, 7:00 p.m.
Manchester at Farmington, 7:00 p.m.
Middletown at Simsbury, 7:00 p.m.
Plainville at Bloomfield, 7:00 p.m.
S.Windsor at Southington, 7:00 p.m.
Wethersfield at E.Hartford, 7:00 p.m.

CSC
Capital/Class./Achieve. at Cheney Tech, 6:00 p.m.
Bull. Havens at Putnam/Tourt./Ellis, 6:30 p.m.
Whitney Tech at Platt Tech, 7:00 p.m.

ECC
Bacon Acad. at Fitch, 6:30 p.m.
East Lyme at Montville, 6:30 p.m.
Waterford at New London, 6:30 p.m.

FCIAC
Stamford at Ffld.Ludlowe, 6:00 p.m.
Ffld.Warde at Bassick, 7:00 p.m.
Trinity Cath. at New Canaan, 7:00 p.m.
Greenwich at Danbury, 6:00 p.m.
Bridg.Central at Trumbull, 7:00 p.m.
Norwalk at Staples, 6:00 p.m.
Ridgefield at Wilton, 6:00 p.m.
St. Joseph at McMahon, 7:00 p.m.

NVL
Seymour at Wilby, 6:30 p.m.
Kennedy at Naugatuck, 7:00 p.m.
Sacred Heart at Torrington, 7:00 p.m.
Derby at Woodland, 6:30 p.m.

PEQUOT
W. Locks/Suffield/E. Granby at SMSA/University, 6:30 p.m.
Cov./Wind. Tech/Bolton at Enfield, 7:00 p.m.
Coginchaug at N.Branford, 6:30 p.m.
Lewis Mills at Canton, 6:30 p.m.

SCC
ND-WH at Daniel Hand, 7:00 p.m.
Hamden at Amity, 7:00 p.m.
East Haven at Sheehan, 6:00 p.m.
Branford at Hillhouse, 6:30 p.m.
Jonathan Law at Lyman Hall, 7:00 p.m.
Foran at Guilford, 7:00 p.m.
Shelton at West Haven, 7:00 p.m.

SWC
Brookfield at Joel Barlow, 7:00 p.m.
Newtown 1, Immaculate 0 [forfeit]
ND-Ffld at Bethel, 7:00 p.m.
Oxford at Bunnell, 7:00 p.m.
Pomperaug at New.Fair., 7:00 p.m.
Stratford at New Milford, 7:00 p.m.
Weston at Masuk, 7:00 p.m.

OTHERS
Darien at North Haven, 7:00 p.m.

SATURDAY, NOV. 16

CCC
Brist.East. at E.O. Smith, 1:00 p.m.
Conard at RHAM, 1:00 p.m.
Platt at NW Catholic, 1:30 p.m.
Hall at Hartford Pub., 6:30 p.m.

CSC
Prince Tech at Abbott Tech, 12:00 p.m.
Wolcott Tech at O’Brien Tech, 12:00 p.m.
Vinal/E. Hampton at Wilcox Tech, 6:00 p.m.

ECC
Plainfield at Woodstock, 12:00 p.m.
Stonington at NFA, 1:00 p.m.

FCIAC
Westhill at Harding, 1:30 p.m.

NVL
Wolcott at Watertown, 6:00 p.m.
Holy Cross at St.Paul, 1:30 p.m.

PEQUOT
Valley/Old Lyme at Old Saybrook/Westbrook, 1:00 p.m.
Gilbert/NW at Nonnewaug, 1:00 p.m.
Housatonic/Wamogo at Granby, 6:00 p.m.
Cromwell at Avon, 1:00 p.m.
Hyde at Morgan, 12:30 p.m.

SCC
Cheshire at Wilbur Cross, 12:00 p.m.
Xavier at Ffld.Prep, 7:00 p.m.

Further Reading

Leave a Reply